Oferta > Systemy monitoringu wideoSYSTEMY MONITORINGU WIDEO


Wykonujemy następujące rodzaje systemu monitoringu wideo:
- system analogowy CCTV
- system IP/ cyfrowy
- system HD CVI

System analogowy CCTV
System analogowy monitoringu wideo to tradycyjny system, którego sygnał wideo przesyłany jest kablem koncentrycznym. Dodatkowo jednym kablem może być transmitowany obraz tylko z jednej kamery analogowej. Jakość obrazu z kamery pogarsza się wraz ze wzrostem odległości pomiędzy kamerą i rejestratorem co wymaga zastosowania wzmacniaczy.
Kamery analogowe posiadają stałą rozdzielczość podawaną w ilości linii telewizyjnych, np.: 580 TVL.

System IP/cyfrowy Kamery IP są to urządzenia sieciowe, które komunikują się z serwerem lub rejestratorem za pomocą sieci LAN/WAN. Dodatkowo dostęp do kamer sieciowych możliwy jest praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Główną zaletą kamer IP jest jakość przesyłanego obrazu, może mieć on rozdzielczość dochodzącą od kilku do nawet kilkunastu megapixeli. Najczęściej używane rozdzielczości systemu IP to 5Mipx, 3Mpix, 2Mpix, 1.3Mpix. Sygnał kamer IP przesyłany jest kablem UTP , jednym kablem można przesłać sygnał z wielu kamer. Jedną wadą systemu IP jest większy koszt zakupu kamer niż w przypadku kamer analogowych.

System HD CVI to nowy standard transmisji sygnałów, który skierowany jest dla obiektów wyposażonych już w instalację na kablu koncentrycznym. W przypadku istniejącej instalacji z kablem koncentrycznym i zamianie kamer analogowych na kamery IP konieczna jest wymiana przewodów na skrętkę UTP. Przy takiej zamianie problemem może stać się długość istniejących przewodów, odległość do poszczególnych kamer. System HD CVI jest rozwiązaniem, który zapewnia możliwość uzyskania obrazu o wysokiej rozdzielczości z kamer megapixelowych. Najczęsciej używana jest rozdzielczość 720p i 1080p. Kolejną zaletą systemu jest szybkość transmisji na poziomie 25kl./s i brak jej opóźnień.